NLCV32T-221K-EF
Mfr.Part #:
NLCV32T-221K-EF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 220 µH 10 % 80 mA 8.4 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2004 mm
Width2.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Resistance8.4 Ω
Composition(Kit Type)Wirewound
Height2.2 mm
PackagingReel
Depth2.7 mm
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency7 MHz
TypeWirewound
Q Factor20
Current Rating80 mA
DC Resistance (DCR)8.4 Ω
Test Frequency796 kHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingUnshielded
Inductance220 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current80 mA
DC Current80 mA